نماد سایت مشاوره انجام پایان نامه

انجام رساله دکتری مدیریت

رساله دکتری مدیریت
رساله دکتری مدیریت

انجام رساله دکتری مدیریت: یکی از مهم ترین مقاطع تحصیلی دانش جویان در زمینه سطح دکتری دانشگاه ها می باشد.

دانشجویان رشته مدیریت نیز بعد از گذراندن دوره تحصیلی خود در سطح دکتری در مبانی نظری می بایست پایان نامه خود را ارائه دهند.

پایان نامه دکتری مدیریت پیچیده تر و با متغیرها و روش شناسی تحقیق دقیق تری نسبت به پایان نامه ارشد مدیریت می باشد.

در ادامه این مطلب توضیحاتی در خصوص نکات مهم و کلیدی در انجام رسانه دکتری مدیریت ارائه می گردد:

موضوع رساله دکتری مدیریت

اولین قدم در نگارش پایان نامه مدیریت در سطح دکتری ارائه موضوع می باشد.

موضوعات دکتری مدیریت قالبا جنبه کمی و کیفی دارند.

یعنی شما می بایست موضوعی ارائه کنید که هم مدلسازی داشته باشد و هم بخش کمی خود را بخوبی نمایش دهد.

استفاده از روش هایی همچون گرندد تئوری و مدلیابی ساختاری به صورت توامان امروزه در پایان نامه های دکتری مدیریت رونق بالایی یافته است.

در ادامه برخی از موضوعات قابل طرح در سطح دکتری برای رشته مدیریت ارائه شده است:

1. مدیریت فناوری و نوآوری

ساباتیر ​​می گوید: «مدیریت نوآوری و فناوری در حال حاضر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پرسش‌های مربوط به تحقیق و توسعه، استراتژی و مدل‌های کسب‌وکار، و نوآوری هم از نظر نظری و هم از منظر مدیریتی بسیار مهم هستند.

چه چیزی باعث تقاضا برای موضوعات این دست می شود؟

تغییر سریع و مستمر.

ساباتیر ​​می‌گوید: «جهان بسیار تغییر کرده است و با پرسش‌های جدیدی که همیشه در حال ظهور است، به سرعت در حال تکامل است.

جیلیان سیمون، مدیر برنامه‌های دکترا در دانشکده مدیریت، رویال هالووی، دانشگاه لندن، می‌افزاید: «تداوم پیشرفت‌های سریع در فناوری‌های اجتماعی که بازاریابی، ارتباطات و روابط سازمانی را متحول کرده است، این موضوعات را حیاتی می‌کند

2. مدیریت منابع و توسعه پایدار

یکی از موضوعات مهم که وسط الساندرو بیناچی، پایان نامه برنامه DBA و هماهنگ کننده تحقیقات در دانشکده بازرگانی دانشگاه اروپایی در اسپانیا مطرح شده است در قالب مدیریت انرژی، مدیریت آب، و توسعه پایدار، همگی در میان «موضوعات کلان» بزرگ قرن» می باشد.

چه چیزی باعث تقاضا می شود؟ همانطور که بینچی می گوید، به سادگی، “بدون حل [این مسائل] در کوتاه مدت، زندگی روی زمین ممکن است به طور جدی به خطر بیفتد، یا حداقل به طور غیرقابل پیش بینی پیچیده شود.”

3. کارآفرینی اجتماعی

سال‌های اخیر شاهد رشد تعداد MBA در کارآفرینی اجتماعی بوده‌ایم – و همچنین فرصت‌هایی در این زمینه برای داوطلبان PhD و DBA وجود دارد.

ساباتیر ​​می‌گوید: «کارآفرینی اجتماعی، مدل‌های کسب‌وکار برای کشورهای در حال توسعه، و همچنین نوآوری‌های صرفه‌جویانه موضوعات داغ هستند.

چه چیزی باعث تقاضا می شود؟ تغییر اجتماعی، اقتصادی و نگرش. ساباتیر ​​می‌گوید: تحقیقات در این زمینه بر «چگونگی ایجاد ارزش برای جامعه و همچنین ارزش برای سود و بازده» متمرکز است.

4. مسئولیت شرکتی، اخلاق و مسئولیت پذیری
مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) به طور مشابه برای مدتی یک موضوع داغ بوده است، اما رهبران دوره می گویند که این یک اولویت کلیدی برای تحقیق باقی مانده است.

بیناچی موضوعات اخلاقی را در میان مهمترین موضوعات برای تحقیقات تجاری امروز شناسایی می کند، در حالی که سایمون می گوید “پایداری، مسئولیت و اخلاق” یکی از شش حوزه برتری تحقیقاتی است که در رویال هالووی در اولویت قرار دارد.

چه چیزی باعث تقاضا می شود؟

سایمون می‌گوید که تأثیر بحران مالی سال 2008 به بعد هنوز بسیار احساس می‌شود، به این معنی که مسئولیت شرکتی، مسئولیت‌پذیری و «ارزیابی حسابداری ارزش منصفانه» در راس برنامه‌های تحقیقاتی باقی می‌ماند.

5. حسابداری و مالی

حسابداری و امور مالی همچنان حوزه های پر تقاضا هستند.

سیمون علاوه بر برجسته کردن ارتباط بین حسابداری و پاسخگویی، تقاضای رو به رشد برای مدل‌های حسابداری دارایی‌های نامشهود را نیز پیش‌بینی می‌کند.

چه چیزی باعث تقاضا می شود؟

علاوه بر فشارهای گسترده تر تغییرات اجتماعی و اقتصادی، افزایش ثبت نام در برنامه های مدرسه کسب و کار در سطوح بالاتر. ساباتیر ​​می گوید: «با رونق آموزش حرفه ای، استادان کافی در سطح دکترا برای تدریس در مدارس بازرگانی وجود ندارد.

در نتیجه، دانشگاهیان در زمینه‌های حسابداری و مالی – به‌ویژه امور مالی شرکت‌ها و بازارها – برای موقعیت‌های تحقیقاتی و آموزشی تقاضای بالایی دارند.

موضوعات فوق الذکر فقط بخش هایی از نمونه حوزه هایی است که می توان در حوزه مدیریت انجام داد.

نگارش پروپوزال دکتری مدیریت

نگارش فصول پایان نامه دکتری مدیریت

تماس با ما و در یافت مشاوره

برای دریافت مشاوره می توانید از راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

واتس اپ

تماس تلفنی

مشاوره آنلاین

در ارتباط باشید.

شماره تماس: 02188252497

خروج از نسخه موبایل